Bezustanny problem z apartamentami – jak sobie z nim poradzić?

Od kilkunastu lat kłopot mieszkaniowy w Polsce. Ktoś ogłosi, że to nie możliwe, bowiem na rynku są tysiące gniazdek nie zasiedlonych. W gruncie rzeczy, taka sprawa ma miejsce, lecz te mieszkania przeznaczone są do sprzedaży, są niesłychanie drogie, a w nowoczesnych czasach ludzi nie stać na kredyty bankowe, do tego banki niechętnie je przyznają.

Kto miał finanse kilkanaście lat temu, był w stanie je zainwestować w pionierskie mieszkanie. Obecnie, jest to trudniejsze. W skali kompletnego kraju, tysiące ludzi jest sukcesywnie wykwaterowywanych z apartamentów, tzw. kwaterunkowych, w których przez całe życie mieszkali, a dzisiaj, gdy kamienice wróciły do prywatnych właścicieli, powinny opuścić swoje gniazdka.

Będzie to katastrofa dla wielu rodzin, które nie mają się gdzie podziać, a budownictwo komunalne niemalże nie egzystuje – w następstwie tego sprawdza się skup nieruchomości z komornikiem Kraków. Również w skali kraju jest kolejny kłopot, z apartamentami dla najuboższych, rodzin patologicznych, których przecież też nie wolno wykwaterować pod najbliższy most. Przypuszczalnie planowany program pod patronatem kraju, który ma wspomagać budownictwo pod wynajem, choć w części ten kłopot rozwiąże. Tysiące ludzi dalej czeka na wykwaterowanie z dotychczasowych apartamentów, nie mając dokąd się przenieść.

Korzystając z rządowej pomocy, wolno spodziewać się tego, iż uda się wybrać materiały budowlane po cenie netto, czyli bez doliczonego podatku vat. Jest to z pewnością korzystna informacja dla tych, którzy zechcą zbudować osobisty dom, tudzież osoby, jakie zechcą osiedlić się w swoim mieszkaniu również będą mogły liczyć na pomoc pieniężną w postaci mniejszej sumy kredytu, jaką wypada będzie spłacić.

Dodaj komentarz