Jakim sposobem urządzić biuro? Wspomagamy w aranżacji

Każde biuro ma prawo z wyglądu przypominać nienagannie wyposażone miejsce pracy. Najczęściej meble wykonane są z oryginalnych materiałów i przyciągają swoim wyglądem. Jedynie co z tego, skoro przy bliższym poznaniu okazują się niestabilne, wręcz bezużyteczne. Nic tak nie obniża komfortu pracy, jak chwiejące się biurko, odpadające od podstawy fotela kółka, czy nie domykające się szuflady.

Biurko powinno być wzmocnione, przystosowane do kolosalnego obciążenia: może nim być komputer, teczki oraz nasze opierające się o nie ciało jednak też koleżanka, która przysiadła w przerwie na kawę. Aby upewnić się, czy wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo w przyszłości, przy zakupie zwróć uwagę na jakość wykonania listew usztywniających, prowadnic i szyn. Wypróbuj, czy przy mocniejszym pociągnięciu uchwyt szuflady nie odpada, a zawiasy przekrzywiają się po paru ruchach.

Najlepsze wykończenie mebli to listwa PCV, jaka zabezpiecza przed odrywaniem się kawałków płyty drewnopochodnej, z której zwykle wykonane są meble tego typu – więcej na profesjonalna aranżacja biura rachunkowego. Nie każdy ma właściwe predyspozycje, by urządzać wnętrze. Jeśli boisz się, ze zamiast urządzić śliczne biuro popełnisz tylko całą serię pomyłek, zakończonych niekontrolowanym harmiderem, to zastanów się nad zatrudnieniem osoby aranżującej wnętrza mieszkania. Posiada ona doświadczenie w planowaniu powierzchni, tak by odpowiadała standardom pracy. Po pierwsze zwróć uwagę na estetykę pomieszczenia i mebli. Nikt nie kocha pracować przy odrapanych biurkach, nawet jeżeli są stabilne, a krzesło z siedziskiem, które wygląda, jakby zostało zabrudzone przez kota oraz małe dziecko, efektywnie odstraszy nawet najbardziej odważnych.

Dobra przestrzeń powinna składać się z prostych jakkolwiek przyzwoicie utrzymanych mebli. Najlepiej stosować jasne odcienie, które nie drażnią oczu. Ważnym szczegółem biura powinny być „wyspy zieleni”, czyli donice z zielonymi roślinami. Wpływają one pozytywnie na pracowników i pomagają odpocząć zmęczonym wpatrywaniem się w monitor komputera oczom. Nie należy zaśmiecać widoku niekorzystnymi detalami, takimi jak losowe, zbłąkane sprzęty meblowe, czy plakaty.

Dodaj komentarz