Konsultant finansowy – pomoc w odnalezieniu kredytu

Współczesna oferta kredytów szczególnie tych powiązanych z większym kupnem np. nieruchomości jest na rynku duża. Stereotypowy człowiek ma poważny kłopot by rozeznać się w tym gąszczu przepisów i obwarowań oraz wybrać dla siebie jak najbardziej wartościową ofertę. Wobec tego powstały biura doradztwa pieniężnego.

W takim biurze nie tylko dowiemy, w co inwestować, jakkolwiek także, jaki kredyt będzie w naszej klarownej sytuacji pierwszorzędny. Co ważne pracownicy takiego biura są fachowo przygotowani do swoich zadań. W szerokiej ofercie biura pośrednictwa pieniężnego mają kilkadziesiąt banków i instytucji finansowych. To oni wybierają te w największym stopniu korzystne oraz przedstawiają klientowi, a potem za niego uregulują wszystkie formalności.

Konsument jedynie musi podpisywać umowę o pośrednictwo. I choć firmy takie pobierają prowizje to niemniej jednak komfort z ich korzystania jest gigantyczny. Przeciętny konsument nie musi obwiać się kruczków w umowie zapisanych małym drukiem, ponieważ doradca kredytowy wyjaśni mu w przystępny sposób wszelkie wady i zalety przygotowywanych przez niego ofert. Jest to rozwiązanie wygodne również dla tych osób, jakie chociaż znają się odrobinę na prawie oraz bankowości to niemniej jednak nie mając czasu na bieganie od placówki jednego banku do drugiego w celu poszukiwania kredytu na jak najlepszych warunkach. Także oni wybitnie ochoczo wybierają usługi doradcy finansowego.

Kiedy zamierzamy zakupić mieszkanie własnościowe do remontu warto wziąć kredyt hipoteczny z niedużym zapasem. I zapas ten wykorzystamy na dokończenie lub też zrobienie kapitalnego remontu. Jeżeli nie weźmiemy kredytu z zapasem to remont zrobimy to z bieżących wydatków. Dlatego warto wziąć znacznie większy kredyt by muc zrobić remont oraz wprowadzić się do nowego mieszkania, w owym czasie odpadają nam koszty czynszu, energii, wody itp. Doradcy finansowi będą odradzać nam większy kredyt, albowiem to pokaźniejsze koszty. Lecz kiedy będziemy przymuszeni utrzymywać dwa mieszkania bądź też mieszkanie oraz dom to masz budżet ma prawo tego nie wytrzymać i w owym czasie doradcy doradzą nam żebyśmy wzięli kredyt gotówkowy. Musimy też wiedzieć, iż kredyt gotówkowy jest znacznie droższy od hipotecznego, ponieważ jest rozłożony na znacznie mniej rat.

Dodaj komentarz