Warunki, jakie trzeba spełnić, by uzyskać kredyt na mieszkanie

Kwestie podstawowe, jakie trzeba wypełnić, aby dostać kredyt na mieszkanie można poznać w czasie rozmowy z pracownikami agencji SDP Finanse. Zastanawiając się nad tym, jak otrzymać kredyt na mieszkanie trzeba skierować się właśnie tam. Ubieganie się o kredyt jest czasochłonne.

Natomiast robiąc użytek z profesjonalnego wsparcia, można wszystko zrealizować bez przeszkód i nie bać opóźnień. Specjaliści ukażą, że znaczące jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczą ją i nie trzeba się martwić, że bank stwierdzi, że nie można dostać kredytu. Poza wysokością dochodów ważny jest także typ umowy i czas na jaki jest ona zawierana. Należy również brać pod uwagę, że banki dookreślając zdolność kredytową będą się również sugerowały kosztami, jakie standardowo ponosi osoba starająca się o kredyt. Dokładnie będą sprawdzone: historia kredytowa, bieżące opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi i karty kredytowe.

Znacząca jest również kwota wkładu własnego. O tym także zostanie się poinformowanym w czasie rozmowy z ekspertem finansowym. Klient dostanie wskazówkę, żeby sprawdzić i pobierać raport o sobie z Biura Informacji Kredytowej. Z ekspertem specjalizującym się w hipotekach rozsądnie będzie porozmawiać jeszcze przed rozpoczęciem procedury w banku, aby się doskonale przyszykować. Poza kwestiami standardowymi uzyska się wiadomości o tym, jakie banki udzielają kredytów osobom o podobnej historii do tej, jaką ma się osobiście.

Opłaca się wobec tego współpracować z SDP Finanse. W czasie pierwszej rozmowy będą przedstawione sprawy priorytetowe, a więc siedem głównych kwestii, jakie trzeba zrobić, by dostać korzystny kredyt. Będą to: sprawdzenie zdolności kredytowej, wybór nieruchomości, spisanie wniosku z doradcą kredytowym, wysłanie wniosku do instytucji bankowej, uzyskanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z pracownikiem banku a także uzyskanie kredytu na mieszkanie. Od tego trzeba zaczynać, aby procedura była sprawna.

Dodaj komentarz