Zadbaj o swoje finanse

Coraz to częstszym produktem oferowanym w bankach jest konto ze zwrotem paru procent za dokonane zakupy, lub też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, aby kontrahent zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, aby spowodować tą propozycję. Jednakże abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to praktyczna opcja, albowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety nieraz jest tak, że kwota zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy zwykle ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot i wtedy jest ot w rzeczy samej opłacalne.

Jednakże osoba lubiąca oszczędzać na zakupach z pewnością ucieszy nawet z niewielkiej kwoty, którą uda się w ten sposób zaoszczędzić. Jeśli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na domenie internetowej https://www.styl.pl/dom/news-gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci,nId,2507373 – Gdzie lokować swoje oszczędności?. Sytuacja gospodarcza w stworzonym przez nas kraju niestety nie jest najlepsza oraz nie zapowiada się, by w niedługiej przyszłości zmieniło się na poprawniejsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz bardziej podatni na przeróżnego rodzaju upusty, czy zwroty za zakupy. Nieco pokaźniejsze zwroty są dostępne w kartach kredytowych, jednakże płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co zgodność z rzeczywistością czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu jakichkolwiek odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Wybierając tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Również punkty sprzedaży pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim konsumentom bony rabatowe lub ewentualnie organizują różnego typu akcje np. zbieranie nalepek, jakich stosowna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny bądź gratis.

Rzecz jasna po jednym zakupie nie uzyskam od razu stosownej ilości punktów, aby zdołać skorzystać z promocji, jakkolwiek po dwóch bądź trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Dodatkowym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie wolno nabyć przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza sumę aniżeli rzeczywista wartość, a później taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest dużo i wiele nowych sposobów pojawia się od wytwórców oraz marketów, jednakże pamiętajmy, iż wszystkie rabaty oraz tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez duże sieci marketów.

Dodaj komentarz