Aranż salonu – zdecyduj się na nieszablonowe dodatki, jak meskalina

Orkiestracja salonu powinna być nadzwyczaj przemyślana, ponieważ jest to wizytówka stworzonego przez nas domu. Każdy gość, jaki wejdzie do tego pomieszczeni będzie w stanie wyrazić opinię na temat danego pokoju oraz na temat osoby, jaka w nim mieszka. Salon, zupełnie inaczej pokój codzienny jest centrum naszego domu oraz właśnie w nim możemy dołączyć szczegóły oryginalne oraz niespotykane.

Jest parę możliwości na aranżację wnętrza salonu jedną z nich ma prawo być, w całości klimat nowoczesny. Oczywiście nowoczesność, równa się jak najmniej oraz jak najrówniej. Barwy w takim salonie to biel, czerń i fiolet, naturalnie są to odważne kolory i nie każdy mógłby się na nie zdecydować, jednak efekt jest piorunujący.

Rozpoczynając od ścian, dominować będzie tu biel, kolor ten znamionuje czystość, niewinność i harmonię, jednakże przy trafnych akcesoriach zmieni się ta koncepcja. Jeśli chodzi o meble wszystkie są w kolorze czarnym z metalowymi dodatkami, też kanapa w tym kolorze, jedynie z białymi poduszkami, jakie nadadzą kontrast oraz połączenie z białymi ścianami. Jeżeli chodzi o podłogę najlepszym wyjściem są panele w kolorze szary. Szary znajduje się pomiędzy białym oraz czarnym, w ten sposób stonuje tą obszerną różnicę pomiędzy białymi ścianami i czarnymi meblami.

A teraz perfekcyjna część przy aranżacji salonu, a mianowicie akcesoria, jakie będą w kolorze fioletowym. Świetnym pomysłem ostatnio stały się naklejki na ściany, prezentujące przeróżne wzory. Atrakcyjną opcją są bezsprzecznie także dodatki, takie jak rośliny, na przykład pejotl. Żeby ten szczegół mógł się skomponować z resztą na środek salonu kładziemy również fioletowy dywan. Dywan ma obowiązek być jednolity z długim włosem, jaki nada nowoczesności. Szary kolor podłogi z fioletowym dywanem doskonale współgrają kolorystycznie.

Naturalnie nie wolno przesadzać w takim pomieszczeniu z fioletowymi dodatkami, bo jesteśmy w stanie wprowadzić pstrokaty wynik i cały klimat się popsuje. Osiągnięty cel jest w owym czasie, gdy dodamy właściwe proporcje kolorystyczne.

Dodaj komentarz