Czym wyróżniają się kosiarki akumulatorowe – poznaj zalety

Kosiarki akumulatorowe są bardzo zbliżone do elektrycznych, jeśli chodzi o zastosowanie. Zarówno jedne, jak i drugie doskonale sprawdzą się przy małych i średnich trawnikach. Kosiarki działające w oparciu o akumulator nie mają tak naprawdę ograniczeń, jeśli chodzi o przestrzeń do pracy. Są one ciche w eksploatacji oraz nie generują spalin. Będą one świetnym wyborem dla osób dbających o środowisko. Doskonale się sprawdzą przy ogrodach o wielkości do 8ar.

Czym się wyróżniają?

Kosiarki akumulatorowe umożliwiają pracę w ogrodzie bez przewodu elektrycznego. Nie generują one spalin ani zbędnego hałasu. Są również tańsze w utrzymaniu. Dlaczego? Ponieważ naładowanie akumulatora jest w efekcie tańsze niż np. paliwo do kosiarki spalinowej. To je wyróżnia na tle pozostałych rodzajów.

Wyróżniają się one również szerokimi bieżnikowanymi kołami. Umożliwiają one pracę na bardziej wymagającym terenie. Takie urządzenie posiada rozruch elektryczny, co również jest dużym ułatwieniem. Silnik uruchamia się po przekręceniu kluczyka lub wciśnięciu przycisku. Nie szarpiemy się więc z linką. Kosiarka akumulatorowa będzie doskonałym wyborem dla osób starszych.

Czym się cechują?

Kosiarki z akumulatorem cechują między innymi poniższe systemy pracy:system zbierania trawy do kosza
system mulczowania
Praca z kosiarką akumulatorową jest bardzo przyjemna. Są to urządzenia proste w eksploatacji. Są również wydajne i niezwykle mocne. Urządzenia te sprawiają, że koszenie trawy jest bardzo efektywne, a jednocześnie relaksujące. Nie martwimy się bowiem tym, że możemy pracować tylko w zasięgu przewodu elektrycznego.

Trzeba natomiast zaplanować pracę z urządzeniem. Jest to spowodowane tym, że czas pracy akumulatora jest ograniczony. Po tym, jak się rozładuje, należy go naładować. Jeśli używamy kosiarki akumulatorowej na większym terenie, to możemy się zaopatrzyć w dodatkowy akumulator. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu na ładowaniu.

Transport oraz przechowywanie kosiarki jest również bardzo proste. Jest tak ze względu na jej kompaktową budowę. Kosiarki Akumulatorowe zajmuje naprawdę niewiele miejsca oraz jest stosunkowo lekka. Kosiarki te pracują dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu. Wymaga on naładowania po pracy. W ten sposób urządzenie jest przygotowane do kolejnego dnia pracy.

Dodaj komentarz