W jaki sposób błyskawicznie zbudować dom? Budownictwo modułowe i formalności

Na pewno pierwsza sprawa, przed zainicjowaniem budowy prywatnego domu, to kupno należytej działki, która będzie spełniała warunki zapewniające budowę tam domu. Taka działka powinna być ujęta w planie przestrzennego zagospodarowania gminy jako obszar budowlany, jeśli zaś nie spełnia takiego warunku, należy wystąpić o wydanie warunków zabudowy. Następny krok to przyłączenie do działki mediów, jeżeli jeszcze ich nie ma.

Po uregulowaniu powyższych spraw jesteśmy w stanie przystąpić do gromadzenia niezbędnej specyfikacji, jak mapa sytuacyjno-wysokościowa i inne i złożyć wniosek do miejscowego urzędu o wydanie pozwolenia na budowę. Jest niezmiernie ważną informacją, iż nie musimy rozpoczynać budowy bez formalnego zdobycia pozwolenia na budowę, ponieważ w przeciwnym przypadku nasze działania mogą być zakwalifikowane jako samowola budownicza, domy modułowe też żąda pozwoleń. Dopiero wyposażeni w powyższy dokument możemy przystępować do prac sensu stricte budowlanych, po dobrym zabezpieczeniu placu dobowy. Przedtem trzeba dbać o komfortowy dojazd do działki, celem luźnego przewozu niezbędnych narzędzi i materiałów budowniczych. Przystępując do budowy prywatnego domu, na pewno każdy chciałby wybudować dom niesłychanie solidny, praktyczny, ładny, jednak kosztem jak najmniejszym, a więc po prostu przy minimalnym nakładzie.

Jednak powinniśmy mieć świadomość, że niedrogo nie zawsze oznacza odpowiednio, a wręcz odwrotnie – funkcjonuje to na ogół w drugą witrynę internetową. Na pewnych kwestiach na pewno wolno zaoszczędzić podczas budowy domu, na przykład rezygnując z podpiwniczenia domu wolno zredukować koszty jego postawienia nawet do 30 procent. Kolejne oszczędności to jak najmniejsza ilość zakamarków w domu, jak również zastosowanie dachu w miarę normalnego w swojej konstrukcji, a nie o niesłychanie wymyślnych kształtach. Nie można jednakże pozwolić sobie na oszczędnościach choćby w postaci gorszej jakości samych materiałów budowlanych. Zastosowanie na przykład cegły słabej jakości spowoduje, że będzie ona pękała, co może z kolei spowodować chylenie się ścian oraz niewyobrażalne straty, a wyraźnie zagrożenie dla przyszłych mieszkańców. Też zaprawy, użyte do budowy domu, powinny być właściwej jakości, a ich stosowanie powinno być zgodne z zarządzeniami producenta, nie można kłaść w takim razie zaprawy o mniejszej grubości aniżeli zalecana.

Komentarze do publikacji

Dodaj komentarz