Kajakarstwo oraz spływy – jeżeli jeszcze nie uprawiasz, nie czekaj!

Drugą ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wędrowców kraina jest pojezierze mazurskie. Jest to pojezierze najbogatsze w jeziora, absorbują one około 7% powierzchni całego pojezierza. Ogółem na Pojezierzu jest ponad 1000 jezior. Na pojezierzu mazurskim w największym stopniu legendarnymi jeziorami są jezioro Mamry oraz Śniadawy, są to największe zarazem jeziora w Polsce. Ze względu na liczne jeziora rewir ten przyciąga niezwykle dużo podróżników nie tylko krajowych.

Większość odwiedzających nastawiona jest na uprawianie rożnego rodzaju turystyki kategoryzowanej takiej jak żeglarstwo lub kajakarstwo. W nieobszernej odległości od Kariny Wielkich jezior jest bardzo niemało ośrodków wypoczynkowych oraz innego rodzaju baza noclegowa, po największej części sezonowa. Pojezierze mazurskie słynie z niezwykle czystego powietrza i prostoty pejzażów, poza jeziorami mamy tutaj liczne lasy, a nawet Paki Krajobrazowe.

Najpopularniejszą miejscowością na Mazurach są Mikołajki, krające się największym zainteresowaniem podróżników, poza tym Lidzbark Warmiński, gdzie odbywa się Picnic muzyki Country – my rekomendujemy także spływy kajakowe na śląsku, zwłaszcza dla tych, którzy mają daleko na Mazury. Bardzo gigantycznym zainteresowaniem oraz ogólnym zachwytem wśród wielu podróżników zarówno krajowych, jak oraz zagranicznych, cieszą się jeziora górskie. Najsłynniejsze jeziora górskie to Morskie Oko i Gigantyczny Staw Polski. Jeziora mają w sobie niezapomniany oraz nieschematyczny urok, położone pomiędzy tak ślicznymi szczytami, absorbują w pamięci turysty nadrzędne miejsce. Tak w zasadzie na każdym z pojezierzy jest takie jezioro, jakie stało się wizytówką danego regionu.

Na pojezierzu Mazurskim są to jeziora Mamry i Śniardwy, dwa najogromniejsze oraz najgłębsze jeziora w Polsce. Ponadto na Pojezierzy Gnieźnieńskim jezioro Gopło, cechujące się dostatnią oraz niezmiernie zróżnicowaną linią brzegową. Niesłychanie legendarnym oraz kochanym przez wędrowców jeziorem jest jezioro Hańcza położone na Suwalszczyźnie na pojezierzu wschodniosuwalskim. Jest niezmiernie atrakcyjnym miejscem dla wędrowców uprawiających sporty nurkowe. Reprezentatywnym jeziorem Polskim jest położone w województwie zachodniopomorskim jezioro Dąbie. Jest to jedno z największych jezior Polskich, a wyróżnia je to, że jest to jedyne w Polsce jezioro, gdzie są w stanie cumować statki pełnomorskie.

Dodaj komentarz