Produkowanie wysokiej jakości urządzeń, jakie nadają się do użycia w grzejnictwie indukcyjnym

Innowacyjne piece indukcyjne o zastosowaniu przemysłowym produkowane są przez firmę Energoel. Firma wypuściła dwie serie: piece indukcyjne PDP oraz PDM. Piece z serii PDP dedykowane są do topienia niewielkiej ilości materiałów kolorowych w laboratoriach. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Klienci mogą dobierać pośród wersji współpracujących z tyglami ceramicznymi oraz wersji wyposażonych w tygiel grafitowy.

Szczegółowe parametry maszyn podane są na stronie internetowej Energoel, co pozwala znaleźć klientom najlepsze rozwiązanie pod wykorzystanie przewidziane w swoim miejscu pracy. Piece z serii PDM dedykowane są przede wszystkim do prac laboratoryjnych, lecz także do przemysłu. Są wyposażone w tygiel węglikowy o pojemności jaka może stopić dwa kilogramy miedzi.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża sprawność, spora wydajność, wysoka wydajność w obrocie energią, opcja automatyzacji dostępnych procesów, łatwa obsługa, funkcja sterowania mocy w zakresie temperatury, kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary, pozytywny wpływ na środowisko, jak i opcja zastosowania dowolnych funkcji, zależnie od oczekiwań klienta.

W laboratorium i budynkach przemysłowych piece te sprawdzają się doskonale. Służą przede wszystkim do użycia w odlewniach, pracowniach złotniczych albo zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Piece najnowszej generacji skonstruowane są na bazie podzespołów elektronicznych i elektrycznych, o wysokiej jakości i obrotności.

Intensywne mieszanie metalu gwarantuje jednorodne uzyskanie stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy z piecy jest szczegółowo opisany technicznie, jak i podane są jego parametry techniczne. Można też sprawdzać podzespoły oraz wyposażenie. Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się także wykonaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice oraz piece indukcyjne. Każde zlecenie wykonywane jest indywidualnie.

Dodaj komentarz