Mass środki masowego przekazu – czemu są tak istotne?

Reklamy prowokują, mamią, zachęcają. Każdy dojrzały bądź co bądź sobie z nimi radzi, starając się do nich odnieść wprawnie oraz odpowiedzialnie. Czy małe dziecko jest w stanie tak samo odpowiadać na skierowane do niego w środkach masowego przekazu reklamy? Chyba nie do końca jest to możliwe. Jakikolwiek program telewizyjny skierowany do najmłodszych widzów niesie własne przekazy, reklamy. Legendarne już filmy dla dzieci, przede wszystkim pełnometrażowe kreskówki Disneya spowodowały lawinę ukochanych postaci z bajek w sklepach z zabawkami.

Twórcy zabawek reklamowali w środkach masowego przekazu pluszaki, księżniczki, roboty, syrenki, klocki – całość, co było poczęciem do baśniowych bohaterów. Zwykle, takie zabawki idą dokładnie jak woda, niezależnie od swoich cen. Koncerny farmaceutyczne także dostrzegają wśród najmłodszych pokaźną grupę klientów – w każdej aptece zobaczymy na półkach preparaty, syropki, witaminy dla najmłodszych. Właściwe, kolorowe opakowania, dołączone gadżety, atrakcyjny wygląd i smak, barwy – wszystko to poparte przekazem medialnym powoduje, że dużo dzieci zaczyna traktować lekarstwa jako smaczną przekąskę po obiedzie – więcej na witrynie portal informacyjny. Jak tutaj nie nabyć marsjańskich witaminek?

Każda jednostka gospodarcza, która rozpoczyna swoją aktywność, również ta, która prosperuje od lat, chcąc istnieć na dzisiejszym rynku, musi reklamować swoje towary czy też usługi. Ceny reklam są niezwykle rozmaite, najdroższe są te prezentowanej w telewizji. Wolny czas antenowy jest bardzo drogi, a ceny zależą od godziny emisji reklamy oraz jej wielokrotności. Telewizyjna reklama ma obowiązek być dopracowana w detalach, musi mieć swój scenariusz, swoich bohaterów, by być dla widza atrakcyjną i przyciągającą uwagę. W następstwie tego nie każda firma ma prawo sobie pozwolić na swoją prezentację w tego rodzaju mediach. Reklama w znanych tytułach prasowych jest tańsza, jakkolwiek jej wadą jest dotarcie do określonych grup społecznych.

Doskonała jest reklama w internecie. Te środki masowego przekazu bez granic, przyciągają do siebie gigantyczna ilość internautów, którzy wyszukując czegoś dla siebie, właśnie od internetu zaczną poszukiwania. W internecie zobaczymy setki konkurujących ze sobą firm o takich samych bądź też zbliżonych profilach aktywności. Należy się w następstwie tego porządnie postarać, by nasza idealna reklama była najlepsza oraz na jak najlepszej pozycji. Mimo dużej konkurencji, w cyberprzestrzeni odnajdzie się miejsce dla wszelkich – tylko od inwencji reklamodawców zależeć będzie ich sukces.

Dodaj komentarz