Kariera vs hobby – jakim sposobem to powiązać?

O udanej karierze zawodowej fantazjuje nieomalże każdy świadomy człowiek wkraczający w dojrzałość. Z w pewnych sytuacjach orientuje się on, że praca przeciętna, fizyczna, wymagająca zerowych kwalifikacji jest w jego zasięgu, jeżeli się postara. A równolegle droga do korporacyjnych wyżyn, administrowania własną kadrą, tworzenia ambitnych szkiców, jest szaleńczo długa, wyczerpująca i wymagająca wspaniałego talentu. Niestety droga do najważniejszych stanowisk w firmach jest zamknięta oraz potrzeba uporu maniaka oraz ciekawych projektów, by parę razy z rzędu przekonać swoich przełożonych o własnej wartości. By to się udało, trzeba mieć zapał konieczny do dynamicznej pracy. A to najswobodniej jest uzyskać łącząc mieszankę młodości z upodobaniem.

Dlatego tak porządnym wyborem, choć niejednokrotnie krytykowanym przez rodziców, jest pójście na studia zgodnie z mniemaniem własnego serca, co weryfikuje http://www.usmieszek.pl/. Nierzadko nasze pasje oraz hobby, jak fotografia czy stylistyka, są w stanie okazać się naszymi tak dotkliwymi atutami, iż to naturalnie z nimi musimy wiązać całą swoją przyszłość.

Planując swoją karierę zawodową wielu ludzi daje się złapać w pułapkę planów i marzeń, która nie zezwala racjonalnie myśleć o świetnym zawodzie. Niestety by wybrać jak najodpowiedniej, niebezużyteczna jest nadzwyczaj dokładna oraz szczegółowa analiza rynku pracy w aktualnym stanie i szacowanie jego pozycji za pięć lat.

Jest to naturalnie mało dopuszczalne, bowiem wskaźniki gospodarcze krajów oraz ich oszczędny rozwój to sprawa nie do odgadnięcia. Duża grupa było w takim razie już takich studentów, jacy przeczuwając wielkie zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych czy robotników zarządzających firmą wybrało takie właśnie dokładne kierunki, aby odbierając dyplom zorientować się, że ta sama uczelnia wydała na świat tysiące takich samych jak on absolwentów.

Nieraz więc o dużo rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się pójść za głosem serca i wybranie takiego kierunku, jaki będzie spełniał nasze hobby, wpisze się jakoś w nasze zainteresowania. Jeżeli już mamy spędzić pięć lat na uczelni nie wiedząc, jak będzie wyglądała nasza sytuacja zawodowa, warto robić coś, co sprawi przyjemność.

Dodaj komentarz