Przygotowanie przyjęcia – balony to podstawa!

Każdy z nas ma w ciągu roku jeden czarodziejski dzień. Mowa tutaj naturalnie o urodzinach. Jedni z nas obchodzą je nadzwyczaj hucznie, podczas kiedy drudzy nie przywiązują do tego większej wagi. Co poniektórzy wolą obchodzić imieniny. Wielokrotnie wynika to z tego, że obchodzenie kolejnych urodzin może przypominać nam, iż czas upływa niezwykle błyskawicznie.

Natomiast na przyjęciach imieninowych, jak sama nazwa wskazuje, celebruje się to, że dana postać ma tak na imię (spis imienin wolno znaleźć w kalendarzach czy w Internecie) i nikt nie skupia się na tym ile w danym dniu kończy lat. Przyjęcie urodzinowe to z reguły przywilej najmłodszych, innymi słowy dzieci i młodzieży. Rodzice organizują, co raz to wymyślniejsze przyjęcia urodzinowe swoim pociechom, na jakie wydają, co raz więcej pieniędzy.

W dodatku widać, iż zaczyna panować moda na organizowanie gigantycznych przyjęć urodzinowych, za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla przeciętnych ludzi, którzy przez lata urodziny świętowali w skromnym gronie najbliższych znajomych, z tortem i innymi słodyczami, urodziny na kilkaset osób, do tego w pałacu czy innej luksusowej posiadłości są w stanie być okazałą przesadą. Nie zapomnij również o balonach – balony z helem na studniówkę. Czym było by przyjmowanie urodzinowe bez solenizanta. Jest on najistotniejszą jednostką imprezy. To dla niego goście stroją się oraz przygotowują, by w następnej kolejności na wieczornej (z reguły) imprezie hucznie przywitać gwoździa programu.

Ewidentnie każdy solenizant dba o to, by goście byli usatysfakcjonowani oraz porządnie czuli się przez cały czas trwania przyjęcia. Czasami zdarza się, że urodziny są klapą. Do tego mogą przyczynić się różnorodne rzeczy i najdziwniejsze sytuacje, na ogół nie są zbyt miłe. Wróćmy jednak do solenizanta.

Każda narodowość ma swoje tradycje oraz zwyczaje połączone z obchodzeniem urodzin. Jednakże większość z nas ma szczegół łączny. Jest to tort oraz odśpiewanie tradycyjnej piosenki na cześć solenizanta. Na torcie zazwyczaj stawiane są świeczki – naturalnie w takiej liczbie, ile lat kończy w urodziny. Solenizant wielokrotnie ubiera się w dość niezwykły bądź niezwykle widoczny strój, po to by wyróżniać. W pewnych sytuacjach, najczęściej solenizantki, umieją kilkakrotnie zmieniać strój – w trakcie jednego przyjęcia urodzinowego.

Dodaj komentarz