Navegado: klasyczne pochodzące z Chile wino

Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino, określane mianem żeglarskiego. Zdobywa sławę na całym świecie. W związku z tym również receptury na jego wykonanie nie mogło zabraknąć w serwisie Tragos Del Mundo. Są albowiem w tym miejscu opisane smaczne alkohole z całego świata.

Wywodząca się z Chile receptura wina, z jaką można się zapoznać pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ de facto przekonuje do tego, by z bliska interesować się tym smakowitym napojem alkoholowym. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że jest to wino grzane, więc najlepiej będzie pić je w czasie jesieni i zimy. W pochmurne oraz chłodne dni wino żeglarskie poprawi nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem albo w towarzystwie znajomych. Tak naprawdę, na wykonanie takiego wina można odnaleźć parę przepisów. Najbardziej znany jest taki, do którego dodaje się kojarzące się ze świętami składniki. I to właśnie w okresie okołoświątecznym jest to ochoczo pity napój.

Naturalnie, przyprawy można wybierać indywidualnie, ściśle do posiadanych upodobań. Nietuzinkowość takiego trunku opiera się właśnie na tym, że nie ma jednej, sprawdzonej receptury, jeżeli chodzi o jego zrobienie. I o tym właśnie pisze autor strony Tragos Del Mundo. Jeśli już internauta raz przyszykuje Navegado, to zagwarantowane jest, że będzie chciał eksperymentować nadal z tym, w jaki sposób można urozmaicić jego smak. Do tego trunku z winem można de facto dodać to, co smakuje nam najbardziej. Najważniejsze jest natomiast to, by nie pominąć pięciu podstawowych elementów: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru.

Zwykle do przygotowania Navegado stosuje się młodsze wina owocowe, takie jak Merlot czy Syrah. Pośród przypraw, jakie można dodać do niecodziennie wykonywanego wina wymienić można takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, liście hibiskusa. Niektórzy dodają też kawałki jabłka lub gruszki. Wino doskonale będzie smakowało, kiedy cukier zastąpi się miodem bądź likierem pomarańczowym Contreau. To zaakcentuje jeszcze bardziej posmak gustownego trunku. Ciekawym sposobem na zrobienie trunku grzanego z użyciem przypraw jest to, aby w pierwszej kolejności umieścić je w dyfuzorze do herbat, żeby nie trzeba było przejmować się o ich dalsze odcedzenie.

Dodaj komentarz