Atuty dbania o paznokcie – uprzejmie zapraszamy na manicure!

Manicure japoński uznany jest za doskonałą naturalną metodę pielęgnacji skóry oraz paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, lecz w głównej mierze jego charakterystyczną cechą jest bez liku zalet i walorów, jakie w ogromnym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najistotniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, że w skład używanych tutaj maści i past wchodzą wyłącznie naturalne składniki, oraz nie ma tu żadnych niepokojących dla zdrowia chemikaliów. Z tego też względu zabieg ten nie powoduje nieprzyjemnych dla skóry podrażnień, lub także objawów alergii. Puder, jaki używa się w czasie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje pazurom piękny, naturalny blask.

Oprócz tego sprawia, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a też B5 oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński ma niezwykle sporo zalet i wartości, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi, pobudza wzrost paznokci, oraz wzmacnia je – wypróbuj endermologia warszawa. Z reguły użytkuje się go, gdy klient ma paznokcie nadzwyczaj słabe, o nierównej płytce, bądź rozdwajające się.

To właśnie dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manikiur przestają się kruszyć, a również są bardziej mocne i sprężyste. Chwilowo wolno wykonać go już we wszelkich doświadczonych gabinetach kosmetycznych, funkcjonujących na terenie Polski. Coraz częściej wykonywany jest również w domu, gdyż znamionuje się łatwością wykonania. Jeśli wiec nie chcemy udawać się do salonu, lecz zabieg wykonać we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, i polerka i dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tu też szpatułka, jaką nałożyć możemy pastę na stopy. Jeśli wykonany go porządnie, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają swój naturalny blask. Prócz tego nasze paznokcie cieszyć się będą różowym połyskiem, jaki utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Nie zapominajmy również, by po ukończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która ułatwi przenikanie innych substancji. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz