Nawilżenie rzęs w domu: porady dotyczące pielęgnacji fiszbin

Nawilżanie rzęs może i powinno stać się nawykiem, jeśli chcesz mieć długie, mocne, zdrowo rosnące rzęsy. Nie tylko nasze włosy wymagają nawilżenia, ale także rzęsy! My kobiety bardzo dbamy o swój wygląd, jak dbać o naszą skórę, włosy, paznokcie, ciało, ale o rzęsy?

Te są zwykle ostatnie, kiedy przypomina się im, że należy się nimi zająć. Wiele osób uważa, że ​​wystarczy tusz do rzęs lub rozciąganie, ale tak nie jest. Tym bardziej przy stosowaniu produktów takich jak tusz do rzęs, czy przy stosowaniu bardziej agresywnych produktów, takich jak klej do rzęs, niezbędnych do zabiegu rozciągania, konieczne staje się nawilżenie rzęs. Zobacz na stronie http://dlalejdis.pl/artykuly/odzywka-do-rzes-czy-warto-sobie-cos-takiego-kupic

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawilżyć rzęsy!

Dowiedz się, jak nawilżyć rzęsy z domowych składników

Pewna pielęgnacja jest bardzo prosta, którą możemy wykonywać codziennie, na przykład unikanie bardzo gorących kąpieli, ponieważ mogą one bardzo wysuszyć przewody. Zanim zaczniemy mówić o składnikach, które pomagają w nawilżeniu drutów, najpierw musimy zaznaczyć, że pielęgnacja ta powinna być regularna, a nie tylko okazjonalna. Regularna pielęgnacja rzęs przynosi wymierne rezultaty dla tych, którzy chcą mocnych, zdrowych, pięknych, nawilżonych i wydłużonych fiszbin. Przejdźmy więc do pierwszej wskazówki dotyczącej nawilżania rzęs:

Olejki roślinne do nawilżania rzęs:

Pierwsza opcja to oleje roślinne. Tak jak świetnie pielęgnują naszą skórę i włosy, tak dobrze działają również na nasze rzęsy. Olejki oprócz nawilżania i wzmacniania, stymulują również wzrost włosów. Dlatego najlepiej nadają się do tego oleje takie jak rycynowy (zwłaszcza), oliwa z oliwek lub aloes. Oprócz nakładania na rzęsy można go również nakładać na brwi, druciki bardzo rosną!

Aby nałożyć olejki, nałóż kroplę na czubek palca i nałóż na rzęsy, nie dostając się do oczu. Inną opcją jest ponowne użycie np. pustej, zdezynfekowanej butelki po tuszu do rzęs i napełnienie jej olejem. W ten sposób nałożysz go na oczy jak maskę, jednak w opakowaniu nałożysz wybrany przez siebie olejek. Można go nakładać przed snem, dzięki czemu rzęsy są bardzo nawilżone!

Bepantol: To kolejna doskonała opcja na nawilżanie rzęs! Bepantol (roztwór) należy nakładać w taki sam sposób jak oleje roślinne. Jego formuła zawiera niezwykle nawilżające i wzmacniające składniki dla włosów. Nałożyć na dolne i górne partie drucików, w efekcie uzyskamy nawilżone, zdrowe, mocne druciki z mniejszym opadaniem.

Nawyki żywieniowe, a zdrowe I piękne rzęsy

Nawyki żywieniowe powinny obejmować wybór stylu życia, ponieważ ci, którzy odpoczywają i doświadczają minimalnego stresu, mają większe szanse na utrzymanie zdrowych rzęs. Osiem godzin snu powinno być celem nocnym, a metody relaksacyjne, takie jak joga i medytacja, mogą zapobiec obciążaniu organizmu przez stres.

  1. Rzęsy często stają się szkodliwe, gdy na powiekach i wokół nich gromadzi się brud i pozostałości kosmetyków. Bakterie, a także konserwanty i inne substancje chemiczne w makijażu oczu mogą podrażniać powiekę, ograniczając wzrost rzęs i powodując łuszczenie.
  2. Makijaż oczu i aplikatory należy wymieniać co najmniej co trzy do sześciu miesięcy, należy unikać używania wspólnych produktów i testerów sklepowych, a okolice oczu należy dokładnie myć na noc przed snem specjalnie opracowanym preparatem do demakijażu.

Ciągnięcie lub ciągnięcie rzęs może uszkodzić mieszki włosowe, powodując zatrzymanie wzrostu. Eyeliner i cień do powiek należy nakładać tuż nad linią rzęs. Tusz do rzęs najlepiej nakładać na końcówki rzęs, a nie u nasady. Makijaż nakładany w stabilnym środowisku jest najbezpieczniejszy, ponieważ szturchanie lub ciągnięcie rzęs i oczu może spowodować poważne uszkodzenia, dlatego nie zaleca się stosowania kosmetyków w poruszających się pojazdach lub na piechotę.

Jeśli konieczne jest podkręcenie rzęs, lokówka nie powinna stykać się z powieką podczas zakładania.

Odżywki do rzęs dostępne bez recepty często zawierają substancje nawilżające i proteiny, które pomagają zapobiegać łuszczeniu się i łamliwości. Wazelina nakładana codziennie na powieki może mieć podobny efekt przy minimalnych kosztach.

Serum przepisywane z hormonami poprawiającymi wzrost włosów może wytworzyć zdrowe rzęsy; jednak z tymi produktami wiążą się pewne skutki uboczne, takie jak zmiana koloru oczu i ciemnienie skóry. Osoby, które rozważają stosowanie produktu dostępnego bez recepty lub na receptę do zdrowych rzęs, powinny przed użyciem skonsultować się ze specjalistą.

Dodaj komentarz