Czy wiesz jak działa elektryczna hulajnoga? Przekonaj się

Podróżowanie autobusem w drodze do biura stawało się dla mnie zbyt uciążliwe. Miałem już dość stania w korkach, bo czułem, że to strata czasu. Jeden z moich przyjaciół zasugerował mi zakup hulajnogi elektrycznej do codziennych dojazdów do pracy. Nigdy wcześniej nie korzystałem z osobistego pojazdu elektrycznego. Jedno pytanie, które przyszło mi do głowy było, jak działa elektryczna hulajnoga?

Ale po jeździe na hulajnodze elektrycznej mojego przyjaciela, podjąłem decyzję, aby kupić jedną, głownie dla dostania się do pracy, na zakupy, czyli na codzienne dojazdy. Jazda na hulajnodze elektrycznej jest świetna, bo zajmuje mniej czasu, i może pomóc w dotarciu do miejsc bardzo szybko.

Jak jeździć na hulajnodze elektrycznej? Jak to działa?

Czy jesteś nowy w świecie hulajnóg elektrycznych? Jeśli tak, oto kilka wskazówek, które poprowadzą Cię po drodze:
⦁ Jeśli jesteś początkujący, musisz nauczyć się jeździć na hulajnodze elektrycznej w otwartej przestrzeni. To pomoże Ci utrzymać właściwą równowagę i da pewność jazdy.
⦁ Znajdź gładką powierzchnię, ponieważ zapewni Ci to dużo miejsca i pomoże zrozumieć, jak to wszystko działa. Kiedy powierzchnia jest przewidywalna, staje się wygodna do jazdy na hulajnodze, wiedząc, że nie ma żadnych przeszkód.

Ogólnie rzecz biorąc, hulajnogi elektryczne mają trzy różne ustawienia trybu biegów, które dają więcej mocy, jak zmienić biegi. Wyostrzyć swoje umiejętności jazdy na skuterze elektrycznym, prowadząc go w pierwszym biegu. To pomoże Ci nacisnąć przepustnicę, aby uruchomić hamulce w odpowiednim czasie. Po zdobyciu pewności siebie w jeździe na trybie pierwszym, wypróbuj inne tryby / bieg, aby stać się jasne, który tryb / bieg pasuje do Ciebie najbardziej.

Każda hulajnoga ma różne sposoby. Niektóre mają bębny, niektóre są elektryczne, a niektóre mają tarczowy układ hamulcowy. Wszystkie systemy hamulcowe działają dobrze, ale hamulce tarczowe działają najlepiej w każdych warunkach pogodowych.
Hulajnogi elektryczne wymagają kick start. Chyba że używasz kick start, silnik nie będzie kopać i nie daje największą moc, aby przyspieszyć hulajnogę. Jedną z ważnych rzeczy do zapamiętania jest pamiętanie, aby rozpocząć kopać tylko wtedy, gdy kickstand jest w górę.

Przed kick-starting hulajnogi, sprawdzić wokół siebie, że wszystko jest jasne, a następnie tylko powoli naciskać na pedał gazu. Pomoże to pobudzić silnik i pomoże Ci osiągnąć większe prędkości.
Gdy już znajdziesz się na pokładzie, bądź zrelaksowany i mocno trzymaj kierownicę. Skoncentruj się na terenie przed Tobą i uważaj, gdzie chcesz jechać. Zachowanie spokoju pomoże Twoim stawom znieść nierówności na wyboistych drogach.

Kiedy jesteś zrelaksowany, łatwiej jest jeździć na nierównych powierzchniach, ponieważ w pełni kontrolujesz hulajnogę. Ustawienie stóp jest jedną z rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę. Jeśli tylny błotnik nie jest przeznaczony do łamania, nie trzymaj stóp poza nim. Jeśli na hulajnodze znajduje się naklejka z napisem, że nie należy na niego wchodzić, należy się do niej stosować.


Jak działają hulajnogi elektryczne?

Kiedy korzystasz z hulajnogi, przepustnica wysyła sygnały do przewodów, które dalej wysyłają alarmy do kontrolera, dzięki czemu bateria działa. Energia uwalniana przez baterię pomaga silnikowi pracować, poruszając koła z przodu i z tyłu. Przed możesz dowiedzieć się, jak hulajnogi elektryczne działają, ważne jest, aby zrozumieć elementy hulajnogi:
Silnik: Silnik określa prędkości, które hulajnoga może osiągnąć. Dwa rodzaje silników są bardziej rozpowszechnione w hulajnodze elektryczej: bezszczotkowy lub szczotkowane piasta-motor i silnik PMSM. Dzisiaj, DC silnik bezszczotkowy jest najlepszy, ponieważ jest on przymocowany do kół, które pomagają osiągnąć lepszy moment obrotowy i prędkość. Ma zdolność do zwiększenia wydajności przez 85 do 90%.

Bateria: Pojemność baterii określa, jak długo hulajnoga będzie działać, a tym samym zasięg, który może osiągnąć na jednym ładowaniu.
Opony / koła: Pneumatyczne i stałe opony są dwa popularne rodzaje stosowane w hulajnogach elektrycznych. Oba mają swoje zalety, jak opony pneumatyczne lepiej amortyzować efekt i uczynić przejażdżki gładkie. Istnieje mniej szans na zużycie w przypadku opon pełnych, ponieważ jakość gumy jest solidna i trwała. Z drugiej strony, opony pełne są lepsze, ponieważ wytrzymują dłużej niż opony wypełnione powietrzem i są odporne na przebicie.

Ramy: Każdy element hulajnogi jest przymocowany do ramy, która jest zazwyczaj wykonana ze stali, aluminium lub włókna węglowego. Upewnij się, że kierownica i pokład są antypoślizgowe. Kierownica i siedzenie powinny być regulowane, dzięki czemu można dostosować sprzęt do swojego wzrostu.
Wszystkie te części razem sprawiają, że hulajnoga elektryczna działa. Wydajność, prędkość i odległość pokonana wszystko zależy od różnych elementów. Uwaga: jeśli jesteś turystą i miłość wspinaczka wzgórza na hulajnodze elektrycznej. Lepiej jest kupić hulajnogę o pojemności silnika powyżej 300 watów, jak waty pomóc jeźdźca określić moc generowaną przez skuter. Skutery do 600 watów są doskonałe. Ale jako początkujący, coś około 200 do 350 watów będzie dobrze.


Jak działa akumulator hulajnogi elektrycznej?

Aby wiedzieć, jak działa hulajnoga elektryczna, należy zrozumieć, jak praca bateria (akumulator). Jak wyjaśniono wcześniej, akumulator hulajnogi elektrycznej odgrywa istotną rolę w zwiększaniu wydajności. Dziś, elektryczne hulajnogi mają akumulatory litowo-jonowe. Baterie te są długotrwałe, niezawodne, trwałe i lekkie.
Napięcie zapewnia zasilanie silnika, a zatem im wyższe wolty, tym lepsza zdolność akumulatora do magazynowania energii. Zasięg każdej hulajnogi zależy od akumulatora. Do obliczania watogodzin, amperogodzin należy pomnożyć z napięcia / woltów. Tak więc, to jest pojemność baterii, która określa, jak daleko zasięg skuter może podróżować bez ładowania.

Zobacz na stronie http://www.jaw.pl/2018/11/hulajnoga-elektryczna-srodek-transportu-czy-tylko-gadzet/

Dodaj komentarz