E-papierosy oraz części do nich dla wygodnych

Razem z dojrzewającą popularnością palenia elektronicznego pojawia się coraz więcej kontrowersji. Dotychczas o e-papierosach głośno było w głównej mierze w Internecie. Od kiedy widać je coraz to częściej na ulicach, obywatele zaczęli się zastanawiać nad ich atrybutami oraz wpływem na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze sprzęty pojawiły się na lokalnym rynku ponad pięć lat temu oraz nie wzbudziły kolosalnej sensacji. O artykułach najdonośniej było w Internecie w jakim miejscu mówiono o ich odkrywczych właściwościach i sposobie działania. E-papieros był nieobecny w tradycyjnych mediach, które przez długi czas lekceważyły ten temat. Pierwsze sprzęty przyjmowano z zaciekawieniem oraz traktowano jako kolejny gadżet.

Wiele osób deklarowało, że to chwilowa moda, jaka za jakiś czas przyniesie inne rozstrzygnięcia. Stało się jednak całkowicie inaczej. Wbrew przepowiedniom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na pełnym świecie. W związku z tym zaczęły powstawać następne wersje urządzenia, różniące się od siebie właściwościami i budową – przetestuj wymiana grzałki iqos. W ciągu kilku lat powstało wiele silnych marek i sklepów. Dla jednych e-papieros jest wspaniałą alternatywą dla szablonowych papierosów, inni sądzą, iż to wynalazek przysparzający się do coraz to większej liczby palaczy. Mnóstwo dyskusji powiązanych jest również z ich sposobem działania i właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, że ich towary są na wskroś bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i otoczenia. Nie weryfikują tego żadne dotychczasowe badania. Z drugiej kwestii nie ma również jakichkolwiek wyników świadczących o złym wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat poznamy wiarygodne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Mimo wspomnianego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów reklamują własne urządzenia jako zdrowe oraz ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce dyskusyjny jest status ustawodawczy elektronicznego papierosa. Polskie prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu wolno palić go praktycznie wszędzie. Prowadzi to do wielu kłótni i zarzutów ludzi niepalących. Większość z nich jest zdania, że e-papierosy są tak samo trujące jak ich szablonowe odpowiedniki.

Dodaj komentarz