Jak poradzić sobie w pierwszym dniu pracy?

Pierwszy dzień w śmiałej pracy może bez wątpliwości kojarzyć się ze stresem oraz niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na innowacyjnym stanowisku, w końcu czy pionierska praca okaże się tą właściwą? Obawy mogą dotyczyć też współpracowników oraz szefostwa. W końcu przenigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszelkie wątpliwości wywołują w nas bardzo w wielu przypadkach mieszane uczucia.

Stres jest tym znacznie większy, im zdobyta przez nas praca w kolosalnej mierze odpowiada wszelkim, uzgodnionym przez nas warunkom zatrudnienia. No ponieważ w ostateczności nie codziennie mamy szansę zdobycia wytęsknionego angażu. Sposobów na pokonanie stres ma prawo być parę. Przede wszystkim pamiętajmy o uśmiechu i korzystnym nastawieniu. Nie dajmy poznać po sobie, że panicznie boimy się przekroczyć próg własnej przyszłej firmy. W ostateczności pracują tam tacy sami ludzie jak my i oni także kiedyś zaczynali. Jeżeli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, warto wyjść z domu odrobinę wcześniej, zrobić sobie mały spacer, pooddychać świeżym powietrzem bądź wypić ziołową herbatę – to poleca pośrednictwo w zatrudnieniu ukraińców.

Niesłychanie korzystne może okazać się także przychylne myślenie. W końcu to jedynie praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku niezwykle często zmusza nas do wielomiesięcznego szukania pracy. W szeregu przypadków można odnieść wrażenie, że w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Jak najbardziej wiele zależy również od kwalifikacji. Tak lub inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Niemniej jednak faktem jest, iż wymarzona praca wiąże się przede wszystkim z układami. Ile to razy słyszymy historię osób, jakie pomimo ukończenia wyższych studiów, nadal pozostają bez zatrudnienia, a Ci, którzy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dzisiaj oszałamiającą karierę w wielu specjalizacjach? Nadeszły czasy, w których praca kojarzona jest przede wszystkim z przymusem i braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega jednakże niepewności, iż wiele zależy również od szczęścia oraz umiejętności przekonywania. Dlatego także w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej warto dbać także o „oprawę wizualną”. Nie zapominać należy o schludnym, luksusowym stroju oraz korzystnym nastawieniu. Dzięki temu wymarzona praca stanie się sporo łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady oraz znajomości.

Komentarze do publikacji

Dodaj komentarz