Jak przygotowywać się do adopcji? Fundacja wesprze

W dzisiejszych czasach adopcja przestała być tematem tabu, bowiem słyszymy o niej niezmiernie dużo w mediach i w rozmowach ze znajomymi. W stworzonym przez nas kraju słyszy się niezmiernie dużo o adopcji jednym z przemożnych tematów jest mit o tym że jeżeli chce się zaadoptować dziecko to okres wymagania jest strasznie długi a procedura skomplikowana.

A jakkolwiek nie jest tak że to rodzice czekają na dzieci wyłącznie dzieci na rodziców i to dla nich ten czas ma prawo wydawać się bardzo długi. Jeśli chcesz się starać o dziecko to musisz mieć stałe miejsce zamieszkania oraz korzystać z praw cywilnych i obywatelskich, korzystną opinię ośrodka adopcyjnego. Rodzina, która stara się o adopcję dziecka ma mieć profesjonalne warunki mieszkaniowe żeby przyjąć do niego dziecko oraz udokumentowane środki pieniężne, żeby ośrodek adopcyjny wiedział że dziecku niczego nie zabraknie. Jeżeli rodzina, która pragnie zaadoptować dziecko ma swoje własne pociechy z pewnością to nie przeszkadza, i jednostka samotna także ma prawo zaadoptować dziecko jeśli będzie miała tylko profesjonalne dochody aby siebie i dziecko utrzymać – rodzice w pieczy zastępczej. Wszelkie rodziny, jakie pragną zaadoptować dziecko powinni przejść przez czas prowizoryczny do takiej adopcji.

Przyszli rodziciele muszą przejść przez dużo spotkań i zajęć grupowych, a cały ten okres trwa około dziewięciu miesięcy. Taki czas przygotowawczy obejmuje spotkania informacyjne oraz pedagogiczne, wizytę w domu kandydatów. Mnóstwo czasu pochłaniają zajęcia grupowe, na jakich profesjonaliści przedstawiają nam wiedzę o przeszkodach rozwojowych oraz emocjonalnych dziecka opuszczonego oraz pogłębiają naszą klarowną decyzję do przyjęcia potomka. Również istotna przy adopcji dziecka jest ocena psychologiczna, oraz spotkanie w grupach warsztatowych. Na koniec takiego okresu przygotowawczego ośrodek aranżuje spotkanie z rodzina, która już adoptowała dziecko, by podzielić się swoimi przeżyciami, oraz osobistymi doświadczeniami, no i indywidualne spotkanie, jakie podsumowuje cały cykl przygotowawczy, a w następnej kolejności komisja kwalifikacyjna prezentuje swoje spostrzeżenia ze wszystkich zajęć i z pełnego tego okresu przygotowawczego.

Dodaj komentarz