Kiedy tak właściwie należałoby skorzystać z usług adwokata?

W rozwiązywaniu swoich problemów na ogół funkcjonujemy samodzielnie lub ewentualnie wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakże zdarzają się oraz takie sytuacje, gdy stworzona przez nas wiedza, doświadczenie, czas jakim dysponujemy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, albowiem pomimo usilnych starań, próśb i niebezpieczeństw, rezultat naszych działań jest nieustannie taki sam, inaczej żaden. Sporo z tych sytuacji zdołałoby odkryć prędkie oraz szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do mecenasa. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, kiedy fałszywy kontrahent bez ustanku lekceważy nasze napomnienia o zwrot należności, sąsiad ciągle bezczelnie parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie deklarując, iż to jego własność, a skonstruowany przez nas pracodawca dalej regularnie dokłada sobie do pensji z prowadzonej przez nas wypłaty. Takimi przeszkodami z pewnością zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie oszacować nasze szanse co do pomyślnego zwieńczenia sprawy. Wie w jakie drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie ubóstwia żyć według narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych praw zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość sprawia, iż znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy kancelaria adwokacka zabrze, zaś my – szare myszki – wielokrotnie nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakowoż w pewnych momentach buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie i cudownie, dopóki nasze „przestępstwo” nie pozostanie wykryte.

A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy profesjonalista, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, ale pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” bądź też nasza wina jest wątpliwa. Jeżeli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, której uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to mecenas ma okazję grzecznie odmówić użyczenia pomocy. Ale nie musi, z tym że taka usługa ma okazję być trochę droższa.

Dodaj komentarz