W gabinecie stomatologicznym najistotniejsza jest ergonomiczność

Pracujemy minimum osiem godzin dziennie, co daje jedną trzecią dnia. Oznacza to, iż w pracy spędzamy największą ilość czasu. Któż bowiem w obecnych czasach ma okazję pozwolić sobie na osiem godzin snu? Ważne jest w takim razie, by biuro, czy gabinet dentystyczny, były urządzone w taki sposób, żeby wyrównywały niekorzystne skutki wielogodzinnej pracy siedzącej. W tym celu zaistniała dziedzina naukowa formułowana, jako ergonomia. Jej zadaniem jest dostosowanie stanowiska pracy do cech psychofizycznych człowieka. To naturalnie dzięki zasadom ergonomii produkowane są coraz prawidłowiej dobrane do człowieka meble. Największe postępy zostały osiągnięte w dyscyplinie krzeseł i foteli.

Rzecz jasna takie meble kosztują więcej, lecz poprawniej wydać pieniądze na fotel aniżeli na środki przeciwbólowe lub kręgarza, lub masażystę. Ergonomiczny fotel podnosi również wydajność w pracy – wypróbuj projektowanie gabinetów stomatologicznych architektura medyczna. Zwykle wyposażony jest w kółka, co umożliwia szybkie przemieszczanie się po tych paru metrach kwadratowych podłogi, na jakich żyje dzisiejszy dentysta. Ergonomiczne siedzisko może posiadać szansę regulacja wysokości i oparcia. Wypada je bowiem dostosować do konkretnego człowieka. Nie można więc skonstruować jednego modelu, jaki byłby perfekcyjny dla wszystkich ludzi.

Zgodny fotel biurowy ma obowiązek wymuszać na człowieku prawidłową sylwetkę ciała. Kręgosłup powinien być wyprostowany a mięśnie kręgosłupa lekko napięte. Zarazem oparcie fotela powinno być na tyle elastyczne, żeby pozwalało od czasu do czasu odciążyć kręgosłup oraz lekko się położyć, kiedy, na przykład, rozmawiamy przez smartfon. Krzesło, które posiada takie cechy umożliwia, tak nazywane, siedzenie dynamiczne. Taki fotel jest konieczny każdemu, kto funkcjonuje dłużej niż cztery godziny w ciągu doby. Oparcie ergonomicznego fotela ma być korzystne. W miejscu, gdzie odnajdują się lędźwie dobrze wyprofilowane. Siedzisko i oparcie powinny być tak sporządzone, żeby bez względu na pozycję ciała całe plecy posiadały oparcie. Perfekcyjne firmy proponują wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. Warto w związku z tym inwestować pieniądze w funkcjonalność.

Dodaj komentarz