W jaki sposób działa i kiedy skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z najbardziej legendarnych metod usuwania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. W większości wypadków jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Bazuje to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest również stosowany jako napełniacz w celu zwiększenia ust.

Aktualnie coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie potrzebuje znieczulenia – przetestuj Botox Kraków. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. Żeby nie mieć żadnych skutków ubocznych, należałoby chodzić do pierwszorzędnych gabinetów medycznych, w których zabieg zostaje wykonany przez właściwego profesjonalistę.

Będzie to jeden z najczęściej użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż trzeba nie zapominać, iż zabieg ten nie jest trwały i ma obowiązek być regularnie powtarzany. Obecnie niezmiernie modnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych i denerwujących zmarszczek mimicznych, aby cera na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox wykorzystywany jest też w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu wypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub częściowego rozluźnienia mięśnia. Funkcjonowanie botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, że po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak delikatny charakter oraz są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz