W jaki sposób zorganizować udane uroczystości weselne?

W ten unikalny dzień wszystko powinno wyglądać bez zarzutu. Znaczącą rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość oraz typ uzależnione są od osobnych preferencji. Zwykle na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych odcieniach, podkreślające magię wieczoru.

Dodatkowo mogą być udekorowane perełkami, kryształkami i świecami, tworząc pokaźniejsze składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie wesela to zwykle dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To zwykle połączenie dekoracji tekturowej i szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Udekorowanie kościoła to zwykle biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Czasem spotkać wolno też altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył propozycję.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im następnie, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się zwłaszcza w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, czy też zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych imprezach okolicznościowych. Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zagwarantować zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają też catering i obsługę kelnerską. Najprzyzwoiciej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom właściwe samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest także przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie posiada przylegających domków bądź też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które w pewnych sytuacjach można samodzielnie modyfikować.

Dodaj komentarz