Drobne dziecko w podróży – wybieramy i pozyskujemy fotelik

Kiedy dziecko nadchodzi na świat, rodzice są najczęściej nadzwyczaj przejęci. Kupują ogrom rzeczy, by ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami i pozyskują nazbyt wiele niekorzystnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, iż dziecko, pomimo że takie malutkie, w rzeczy samej wielu rzeczy pożąda.

Należałoby zdać sobie kwestię, co jest najistotniejsze. Oprócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i wyjątkowych pokarmów, niezbędne wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednak oraz do kołysania, bujania malucha do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeżeli jeździ w nim dziecko, jakie nie ukończyło dwunastego roku życia oraz nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj fotelik samochodowy britax romer. Jeżeli będziemy przewodzić dziecko bez niego, możemy zostać ukarani mandatem. Jednakże nie to jest pewnie najważniejsze – foteliki samochodowe po prostu gwarantują dziecku większe bezpieczeństwo, a na tym na pewno nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niesłychanie złożony temat.

Wybierając słuszny wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i wiek dziecka, jednakowoż też oraz skonstruowany przez nas prywatny styl życia. Jeśli mamy małe mieszkanko, w którym stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i w szeregu przypadków podróżujemy-wózek składany będzie znakomity.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Jednakże sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać wiele dodatków. Czy są one wymagane, decyduje sam rodzic. Tak w następstwie tego przed deszczem i zbyt ostrym słońce może ochronić szczególna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na kompletny wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, możemy założyć też moskitierę. Na pewno przyda się również bagażnik, w jakim wolno schować pieluszki oraz butelkę, kiedy wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz