Gra na gitarze – jaki sprzęt wybrać?

Podczas nauki gry na gitarze musimy nie zapominać o akordach. Jaką one pełnią misję? Przede wszystkim skupiają się na ukazywaniu gitarzyście chwytu, jaki ma użyć w danej chwili, oraz jak go ma zagrać. To właśnie dzięki nim wiemy, jakim sposobem zagrać daną piosenkę. Jednakowoż czy to wszystko? Ewidentnie, iż nie. Musimy również uzmysłowić sobie, że nie warto uczyć się wszystkich akordów na pamięć, okazałoby się to bezcelowe.

Najprzyzwoiciej będzie, jeżeli podczas nauki danej piosenki przygotujemy sobie odpowiednie akordy oraz tych się nauczymy, a później będziemy mogli zagrać tą piosenkę. Kiedy zabierzemy się za kolejną piosenkę, to bierzemy pod uwagę trochę inne akordy, tak więc uczymy się nowych. A w czasie, gdy będziemy w stanie zagrać już dużo piosenek, to na pewno będziemy obeznani w akordach, jest to wybitnie właściwy początek, albowiem nie skupiamy się wyłącznie na teorii, lecz także bierzemy pod uwagę praktykę i dążymy do odwzorowania danej piosenki.

Gdy jesteśmy początkującymi gitarzystami, którzy dopiero, co uczą się pojedynczych piosenek, to prawdopodobnie czasami mieliście kłopot z zagraniem danej piosenki – przetestuj gitara elektryczna na początek. Jednak najprzyzwoiciej rozpocząć od wyszukania słusznych nut czy też akordów, chociaż jest też możliwość zagrania piosenki za pomocą odczytu rytmu i chwytów na tabulaturze. Jest to niezwykle porządny sposób. Jakkolwiek gdzie możemy wypatrywać takich pomocy?

Najlepiej, kiedy posiadamy w domu Internet, w owym czasie to nie ma kłopotu z nauczeniem się danej piosenki. Co wystarczy zrobić? Wpisujemy w przeglądarkę nazwę utworu i szukaj, a wtedy pojawi się nam las stron, które ukażą nam jak zagrać taki utwór. Mogą to przedstawić na parę sposobów, czyli za pomocą tabulatur, nut lub ewentualnie akordów. Co poniektórzy cenią sobie niezwykle tabulatury, jakie są bardzo łatwe i przejrzyste. Jednakowoż inni wolą skoncentrować się na akordach, które są jeszcze łatwiejsze do nauki, jakkolwiek nie pozostawiajmy tylko na tym poziomie, poprawniej bezustannie się rozwijać pod względem gry na gitarze.

Dodaj komentarz