Przychylne działanie kawy i kofeiny, jaką dostarczamy

Wybitnie dużo osób twierdzi – czasem nieco przekornie, iż żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Wiele milionów dorosłych ludzi każdego dnia rano pije ten rześki napój. Kawa zawiera kofeinę więc naprawdę pobudza nas do życia, sprawia, że organizm budzi się ze snu, stajemy się o wiele bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, iż powoduje ona, iż nasza pamięć jest lepsza, myślimy trzeźwo, zanika zmęczenie.

Wypicie filiżanki kawy poprawia naszą profesjonalną koncentrację. Wskutek tego też czasem w ciągu dnia musimy taką właśnie kawę wypić. Musimy jednak uważać na jej ilość. Nie możemy pić nadmiernie dużo kawy. Musimy tego pilnować. Doskonałą ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy.

Dotlenia to stworzony przez nas organizm oraz przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą również, ze regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na co poniektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. W szeregu przypadków jesteśmy w stanie również zauważyć, że po napiciu się kawy – dość mocnej znikają bóle, a w zasadzie ból głowy – wypróbuj jak parzyć kawę w kawiarce. W pewnych momentach właśnie kawa działa porządniej i prędzej aniżeli leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, która zawarta jest w tym napoju.

W pewnych sytuacjach czujemy się ospali, nie mamy na nic siły, trudność powoduje nam nawet logiczne myślenie. Tak działa na nas na przykład pogoda czy zmęczenie. Niektórzy mają sposób na to, aby poprawić sobie samopoczucie, by ożywić się – jest to filiżanka gorącej, poprawnie zaparzonej kawy. Kofeina w niej zawarta działa na nas pobudzająco. Musimy jednakże uważać na to, ile takiej kofeiny dostarczamy naszemu organizmowi. W kolosalnych ilościach jest ona szkodliwa.

Musimy wiedzieć też, że organizm ludzki niezmiernie szybko uodparnia się na działanie co niektórych używek. A kawa z całą pewnością taką używką jest. Jeśli wiec będziemy pić w szeregu przypadków obszerne ilości mocnej kawy z całą pewnością nie będzie ona wpływać na nas tak, jak oddziaływała na początku, gdy zaczęliśmy pić ten napój, kiedy być może piliśmy go w mniejszych liczbach. Konsumowanie kofeiny nie zawsze jest zdrowe. Czasem zdecydowanie musimy z niej zrezygnować. Bywa to zawikłane ale kawę czarną, tak zwaną autentyczną jesteśmy w stanie zastąpić łagodniejszą, bezkofeinową. Wielokrotnie nie odczujemy zmiany.

Dodaj komentarz