Spanie – którą pościel zakupić, żeby spać zdrowo?

Stare powiedzenie mówi, iż sposób, w jaki pościelimy łóżko oddziaływa na jakość naszego snu. Czasem może okazać się, że mimo, że zabrani przez objęcie Morfeusza nawet na kilkanaście godzin, w dalszym ciągu jesteśmy niezmożeni. Zjawisko to z kolei oddziaływa na istotne aspekty naszego życia, mamy złe samopoczucie, a w pracy nie możemy skupić się na najprostszej czynności, ponieważ każdy szczegół nas rozprasza. Różnorodne elementy przyczyniają się do właściwości naszego spania.

Do kluczowych należą schorzenia, chrapanie nocne, co w dobitnych przypadkach doprowadza do niepewnego bezdechu. Nie bez kozery bezdech określany jest mianem śmierci łóżkowej, bo wraz z ustaniem oddechu następuje przerwanie ruchu klatki piersiowej. Niemniej jednak nie tylko dokuczliwości powodują częstym niewyspaniem. Znaczącą rolę odgrywa otoczenie. Kołdra nieprzepuszczająca powietrza czy nieświeże powietrze umieją niebagatelnie zakłócić gospodarkę senną. Zatem jedwabne poszewki na jaski – silk to korzystne rozwiązanie dla wszystkich, którzy obawiają się następnej nocy. Wełna bo charakteryzuje się cechami mającymi dobroczynne działanie na nasze zdrowie. Dzięki towarom wysokiej klasy nasz sen będzie spokojny i nieprzerwany, powiadając krótko, zdrowy. Dzieje się tak w związku z niezmiernie najwyższej przepuszczalności powietrza, przez co temperatura ciała śpiącej osoby jest stała.

W ten sposób nie narażamy się na szkodliwość otoczenia i nie wykazujemy tendencji do budzenia się w środku nocy. W porównaniu do kołdry wykonanej ze syntetycznego włókna pościel jedwabna ma szereg innych zalet. Daje ulgę bólom reumatycznym, łagodzi nerwobóle, bóle mięśni i bóle pourazowe. Szczególnie osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju schorzenia reumatyczne powinny spać wyłączni epod kołdrą naturalną, pozbawioną żadnych syntetycznych składników. Nie od dziś wiadomo, że to, co sztuczne daje więcej szkody aniżeli pożytku, w następstwie tego nie warto oszczędzać na tego rodzaju poprawnie. Życie i zdrowie mamy jedynie jedno, błyskawicznie może nam zostać odebrane, jeśli nie będziemy przestrzegać bazowych zasad powiązanych z przynoszeniem ulgi przykrym niedogodnościom. Toteż nie czekajmy na cud i sprawmy sobie przyjemność płynącą z przyrody.

Dodaj komentarz