Zabawki dla maluchów – które wybrać?

Istnieje również wielka ilość zabawek, jakich nie da się przypisać do jednej grupy, bo bawią się nimi z rozkoszą zarówno dziewczynki jak oraz chłopcy. To dosyć dobre rozwiązanie dla wyposażających w zabawki przedszkola i rodziców, posiadających dzieci przeróżnej płci. Poniższe zabawki będą zawsze funkcjonalnym prezentem, a też uratować nas przed gapą jeśli jedziemy w odwiedziny do znajomych i nie pamiętamy płci ich dziecka a pragniemy zrobić prezent. Bardzo niejednokrotnie niektóre rodzaje tych zabawek zezwalają na uczestniczenie w zabawie również członków rodziny.

W wielu z nich do dziś istnieje zwyczaj grania razem np. w chińczyka. Elastyczność zabawek to też ich ponadczasowość. To właśnie dzięki temu, że poznaje je kolosalna liczba osób sprawia, iż stają się w pewnym sensie miarami danej epoki. Mają wobec tego okazję zapaść w pamięć, a może nawet wróć po latach do mody, jako stylizowane na oldschool gadżety. Najbardziej interesującymi grami i zabawkami z tej grupy są te, które pozwalają na aktywne uczestniczenie wszelkich bawiących się. 2 lata to czas, kiedy tak właściwie dziecko doskonali się manualnie i ubogaca swój słownik.

Zatem poprawnym rozwiązaniem problemu są książki, o wiele bardziej szczegółowe aniżeli poprzednie. To również czas na o wiele bardziej karkołomne piłki i klocki, wymagające od dziecka większej precyzji, np. polegające na wrzucaniu klocków w odpowiadające im kształtem otwory – sprawdź prezent dla przedszkolaka. Manualnie oraz kreatywnie może się spełnić przez malowanie oraz lepienie, jednak mało jest towarów, które dostępne są w tej dyscyplinie od dwóch lat, bowiem nadal dziecko sprawdza niektóre rzeczy za pomocą zębów oraz języka. Poleca się również rozmawianie z dzieckiem w normalny sposób. Zatem czytanie książeczek oraz zabawa nie powinny opierać się na zdrobnieniach i gaworzeniu, a bardziej na ćwiczeniu słownictwa przez zabawę.

Można powoli wprowadzać mniejsze klocki, jednakowoż dopiero po upewnieniu się, że dziecko już nie bierze ich do buzi. Kiedy może już posługiwać się kredkami, co zazwyczaj zachodzi koło 3 roku, wolno podsuwać pierwsze kolorowanki oraz w ogóle kartki do rysowania. Można bawić się razem oraz przez to rozwijać dokładność oraz kreatywność.

Dodaj komentarz