Oczywiste sposoby na piękne dłonie i włosy

Piękne dłonie przyciągają na siebie wzrok i należałoby, żeby zadbać o tę należącą do nas wizytówkę. Już nasze babcie wiedziały, że zupełnie inaczej podaje się wypielęgnowaną dłoń niż zaniedbaną. W następstwie tego dziś także można, na co dzień wykorzystywać do pielęgnacji skóry na dłoniach naturalnych artykułów. Najłatwiejszym do wykonania peelingiem a dłonie jest oliwa z oliwek wymieszana z cukrem bądź solą a do papki można dołożyć ulubionego olejku. Jeśli chcemy zastosować coś łagodniejszego, bo peeling uprzedni jest za mocny, jesteśmy w stanie zrobić peeling ze śmietany z wiórkami kokosowymi, w proporcji pół na pół. Dłonie należy poddawać kąpielom w oliwie z oliwek, niemniej jednak wypada bardzo prawidłowo wybrać chwila podgrzewania, aby oliwa nie poparzyła nam dłoni, jednocześnie, by się nagrzała na tyle, by przez około dwadzieścia minut była na tyle ciepła, aby czuć jej ciepło.

Aby rezultat był lepszy wolno dołożyć witaminy A+E. Witaminy te są w kapsułkach i zawartość można wlać do oliwy i jeszcze można doliczyć również nieduża ilość soku z cytryny – poleca studio medycyny estetycznej. Poprawnie robi ręką namaczanie dłoni w wodzie z dodatkiem soli oraz suszonymi płatkami róż. Zniszczone ręce ma okazję poratować kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego lub soku z cytryny. Taka kąpiel jednakże nie może być nadmiernie długa, nie dłuższa aniżeli pięć minut. Po kąpieli wypada wetrzeć krem. Siemię lniane bardzo pomaga zniszczonym dłoniom, czyli nawet półgodzinne kąpiele w siemieniu. Chemiczne sposoby na zadbanie o urodę są też obarczone też ujemnymi skutkami, dlatego niemniej jednak polecane są naturalne sposoby, jakie ma prawo nie są tak trwałe jak chemiczne, jednak nie szkodzą.

Jeżeli pragniemy na przykład naturalnie rozjaśnić włosy możemy skorzystać z soku z cytryny, bo kwas, który jest w soku rozjaśnia ciemny pigment. Innym sposobem jest rozjaśnianie włosów za pomocą rumianku. Jeśli wybierzemy cytrynę, to po uprzednim umyciu włosów oraz wytarciu ręcznikiem polewamy roztworem, jaki przygotowujemy z łyżki lub też dwóch łyżek soku z cytryny z litrem wody. Po polaniu włosów przeczesujemy je szczotką po to, aby wszystkie włosy pokryte zostały zrobionym przez nas roztworem. Taką płukankę trzeba wykorzystywać po każdym myciu włosów, do chwili, kiedy tak właściwie będziemy usatysfakcjonowani z koloru naszych włosów.

Dodaj komentarz