W jaki sposób wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Mycie zębów szczoteczką elektryczną już dawno przestało być symptomem gnuśności i bezcelowego komfortu. Badania oraz stomatolodzy potwierdzają, że czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o dużo efektywniejsze od sztampowych form doglądania o higienę jamy ustnej. Koronnym argumentem, który przemawia na pożytek szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona parę tysięcy ruchów na minutę. Standardowa szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby zdobyć taki sam rezultat szablonową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, trzeba żeby było szczotkować przez kilkanaście minut. Prędsze obroty wywołują lepsze eliminowanie kamienia nazębnego, a również resztek jedzenia. Porządniej walczą także ze zmorą białych zębów, inaczej osadem z papierosów oraz kawy.

Elektrycznych szczoteczek może używać każdy. Jeżeli jednakże mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat bądź też korony, przed zakupem najpoprawniej poradzić się dentysty. Pomoże nam przystosować dobrą szczoteczkę do naszych wymogów. Dbanie o higienę jamy ustnej wymaga konsekwencji oraz przestrzegania paru bazowych wskazówek. Jednoznaczną fundamentem jest mycie zębów po każdym posiłku – tutaj pomoże oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a też regularne przeglądy naszego stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki oraz sposób szczotkowania. Nazbyt twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to nadzwyczaj nieprzyjemne przypadłości.

Wpływają o wiele na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, zwłaszcza nadmiernie gorących lub nazbyt zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtenczas najważniejszym rozwiązaniem kłopotów będzie szczoteczka elektryczna. Większość dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak w związku z tym znika niebezpieczeństwo, że niezgodnym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większość szczoteczek elektrycznych jest zaopatrzona w dwustopniową regulację nacisku. Jeśli mamy delikatne zęby, wtenczas wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz