Siłowniki i piloty do bramy automatycznej

Żeby bramy w stosowny sposób działały, to muszą one mieć wyznaczone właściwości, również funkcjonować wedle określonego przez producenta system. W tym celu fabrykanci montują w bramach odpowiednie siłowniki, jakie się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą specjalnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Bardzo dobrze sprawdzają się siłowniki samoblokujące, które w wypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W wypadku bram skrzydłowych użytkuje się siłowniki podziemne- montuje się je w wyjątkowej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią.

Wówczas to jedynie widać szczegół mocujący, który pełni również funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza tylko pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej lub też nierdzewnej. Jakie są walory takich siłowników? Chociażby to, iż umożliwiają obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową – więcej na domenie automatyka do bram. Właśnie dlatego należałoby aktualnie korzystać z takich bram, które posiadają takie siłowniki. Są one perfekcyjnym rozwiązaniem. Dzisiaj w wypadku bram dla wielu osób liczy się wygoda z ich korzystania, właśnie dlatego biorą pod uwagę takie elementy, jak jakość ich wykonania, jak i komfort z ich korzystania. Dziś jest wiele typów bram, oraz to zarówno tych garażowych, jak i wjazdowych do posesji.

Technologia umożliwia nam aktualnie coraz więcej, chociażby umożliwiła automatykę takich bram. A do takiego zautomatyzowania bramy niebezużyteczne są siłowniki, jak i osprzęt zdalnego sterowania, z których najatrakcyjniejsze są piloty. Taki pilot nie posiada jedynie jednego przycisku. Może on poza obsługą bramy wjazdowej służyć do obsługi innych urządzeń, na przykład włączania oświetlenia podjazdu, otwierania automatycznej bramy garażowej lub włączania oraz wyłączania domowego alarmu. Jaki wynosi zasięg działania takiego pilota? Przeważnie od 50 do 200 metrów. Na rozmaity sposób można sterować bramą, skutkiem tego należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu pilota do bramy, co umożliwi nam łatwe korzystanie z jego możliwości. Takie automaty są dziś niezmiernie atrakcyjne. Przecież każdy chce posiadać obecnie niemalże wszystko na pilot, również bramy.

Dodaj komentarz